Zdrowa żywność – co jeść by zachować zdrowie – dobre samopoczucie i witalność

KETOZA-dieta-ketogeniczna-porady-eksperta-

Nie ma znaczenia, czy chcesz stracić 5 czy 15 kilogramów. Nie ma znaczenia, czy chcesz po prostu jeść zdrową, przyjazną dla środowiska żywność. W każdym razie, za każdym razem, gdy któryś z nas zdecyduje, że nadszedł czas na zmianę swoich nawyków żywieniowych, głównym problemem jest przygotowanie odpowiedniego menu, które spełnia założony cel i prowadzi do jego realizacji. Ponadto, ludzie zaczynają zadawać sobie inne pytania, takie jak – jak często jeść, kiedy jeść itd.

Jak w każdej innej dziedzinie, jeśli chodzi o zdrowe odżywianie, ustalane są zasady i standardy. Sugeruje się uważne ich przestrzeganie w celu osiągnięcia jak najlepszego i trwałego rezultatu. W ten sposób każda osoba będzie mogła monitorować postępy i kontrolować, jak zmieniać sposób odżywiania oraz poprawiać swój wygląd i poczucie własnej wartości. Istnieje kilka podstawowych zasad, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu zdrowego menu. Jeśli pójdziesz za nimi, będziesz miał szczęście, szczęśliwy i możesz schudnąć bez większego wysiłku. W związku z tym zmiana będzie trwała, a nie przez tydzień czy miesiąc. Będziesz mógł walczyć z wagą raz na zawsze.

Zasadą numer jeden jest uzbrajanie się w cierpliwość i mentalność, aby uniknąć zbyt szybkiego uzyskania pożądanych rezultatów. Ponadto, kiedy nadchodzi czas osiągnięcia pożądanej wagi, nie należy przestawać przestrzegać zasad zdrowego odżywiania, w przeciwnym razie nastąpi utrata postępów. Ze względu na fakt, że wiele osób stosuje ciężkie, surowe diety, a następnie poddaje się pokusie, uważają, że diety są bezużyteczne, ale to nie jest w ogóle prawdą.

Prawda jest taka, że wszystkie krótkoterminowe zmiany mają krótkoterminowe skutki. Oznacza to, że nie tylko trzeba przestrzegać diety przez pewien okres czasu, ale trzeba zbudować zupełnie nowe nawyki żywieniowe. Tylko wtedy osiągnięte zostaną trwałe rezultaty. Potrzebujesz 2-4 tygodni samokontroli i dobrego apetytu, aby stworzyć swój własny styl konsumpcji i odpowiednie menu.

Jedzcie tylko wtedy, gdy jesteście naprawdę głodni.

Należy pamiętać, że nie ma ustalonej liczby posiłków, które muszą być spożywane każdego dnia. Prawda jest taka, że wskazane jest jedzenie co najmniej trzy razy dziennie, ale nie musi to oznaczać, że powinno się to odbywać o określonej porze każdego dnia. Jeśli wstaniesz o 10 rano, możesz być głodny o 11 rano. Ponadto, jeśli ostatnio jadłeś około 8 rano dzień wcześniej, prawdopodobnie nie będziesz głodny aż do południa następnego dnia.

Kiedy nie ma cię w pracy, twój apetyt jest inny. Na przykład, jeśli chodzisz po górach w czasie wolnym, to normalne jest, że jesz więcej niż 3 razy dziennie. Chodzi o to, aby wziąć pod uwagę tylko osobiste poczucie głodu, a nie zasady, które ktoś ma.

Jedz tak wolno, jak to możliwe

Udowodnionym faktem jest to, że kiedy jemy wolniej, nasz organizm nie tylko lepiej trawi, ale też wypełnia się minimalną ilością pokarmu i czuje się pełny przez dłuższy czas. Różni dietetycy zwracają uwagę na to, jak ważne jest, aby nauczyć się jeść powoli. Jest też kilka ćwiczeń, których praktyka uczy nas, jak to robić, aby stało się to naszym nawykiem.

Jedną z najczęstszych sztuczek jest zjedzenie 10 winogron w 10 minut lub całkowite przeżucie gryza w ustach przed wzięciem nowego. Kiedy mamy okazję, dobrze jest poświęcić około 20 minut na każdy posiłek.

Włączaj białko do każdego posiłku

Zdrowe odżywianie

Kolejną podstawową zasadą dla wszystkich osób, które zdecydowały się na zdrową dietę, jest włączenie białka do każdego posiłku. Powinno to być oparte na wadze, apetycie i aktywności fizycznej. Jedni będą potrzebowali pół ryby, inni duży stek, a niektórzy będą zadowoleni tylko z jednego jajka.

Białko jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu. Mają one zdolność do przyspieszania metabolizmu, łagodzenia głodu przez długi okres czasu, nadawania mięśniom siły i wytrzymałości, zwiększania odporności i pomagania w rozkładaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jednym z najbardziej zalecanych źródeł białka są:

  • Produkty zwierzęce – jaja, mięso, przetwory mleczne
  • Rośliny strączkowe – fasola, soczewica, ciecierzyca
  • Super jedzenie – cynamon i amarant

Podczas jedzenia tych pokarmów należy zanotować, które z nich są nasycone i oznaczyć je. W ten sposób poczujesz się pełnia na dłużej. Istnieją inne ważne wskazówki, których należy przestrzegać, takie jak jedzenie warzyw przy każdym posiłku lub nie unikanie tłuszczu w ogóle. Drugie jest bardzo ważne, aby pamiętać i zrozumieć, dlaczego co najmniej 30% naszej całkowitej dawki kalorii w ciągu dnia powinno być grube.

Błędne przekonanie jest takie, że można tylko zyskać zdrową wagę. Prawda jest taka, że są przeciążenia spowodowane nadmiarem kalorii, cukru i złej jakości żywności. Mobilność również ma duży wkład, ponieważ obecnie większość ludzi pracuje przy biurku i siedzi przez 8 godzin dziennie.

Są to niektóre z podstawowych wytycznych, których należy przestrzegać przy tworzeniu zdrowego menu. Należy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania i osiągać doskonałe i trwałe rezultaty.

Podobne produkty:

Cardio-9
Olej CBD
Sublex150
Papillor