ZAKUP PODUSZEK NA KRZESŁA

W Szkole Podstawowej w Wadowicach Górnych na wspólnym spotkaniu przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli zgłoszono pomysł zakupu dla wszystkich uczniów poduszek na krzesła. Dzięki nim siedzenie w klasach miało stać się przyjemniejsze. Okazało się jednak, że część rodziców obawiała się, że poduszki mogą się brudzić i źle wpływać na budowę ciała uczniów. Odbyła się debata, podczas której rodzice zgłosili swoje uwagi, a uczniowie starali się przekonać ich do zakupu poduszek. Zaprezentowali konkretne argumenty. Napisali również list do rodziców, prosząc w nim o odniesienie się do ich propozycji. Dzięki przedstawieniu rozsądnych rozwiązań i uzasadnieniu swojego pomysłu, ostatecznie rodzice zgodzili się na zakup poduszek.

Wadowice Górne, 15.04.2014r.

Kochani Rodzice!

Bardzo spodobał nam się pomysł, aby każde dziecko w naszej szkole dostało własną poduszkę na krzesło. Często jest nam niewygodnie, kiedy wiele godzin siedzimy na twardych krzesłach. Dlatego bardzo zasmuciło nas, że wielu rodziców nie zgodziło się na ten pomysł i z uwagą wysłuchaliśmy zastrzeżeń. Nie zgadzamy się z poglądem, że poduszki nie będą higieniczne, ponieważ zakupimy je w ciemnych kolorach, a na lekcjach plastyki, techniki itp. będziemy zakładać ochronną folię. Aby utrzymać ich czystość, przynajmniej raz w półroczu będziemy je prać w domu. Nie sądzimy, aby poduszki służyły nam do bicia, ponieważ będą przywiązane do krzeseł i chcemy, aby każdy uczeń, który niewłaściwie wykorzysta poduszkę (odwiąże, wbije szpilki, celowo zniszczy), otrzymał karę w postaci punktów ujemnych i zakazu udziału w imprezach na określony czas. Padł też argument, że na twardym siedzi się zdrowiej. Pan rehabilitant uświadomił nam, że taka grubość poduszek nie wpływa na zdrowie.
Mając nadzieję, że uwzględnicie nasze argumenty, bardzo prosimy o ponowne przemyślenie Waszej opinii w sprawie poduszek i wyrażenie jej poniżej. Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie uzasadnić swoje zdanie.


Samorządy klasowe klas:
I, IIa, IIb, IIIa, IIIb, IV, V