Saw Palmetto – cena, opinie, gdzie kupić, opinie na forum

Saw palmetto jest uzupełnieniem wykonanym z owoców drzewa Serenoa repens.

saw palmetto

Jest on często stosowany w leczeniu powiększonej prostaty, poprawia funkcjonowanie układu moczowego i wspomaga wzrost włosów. Niektóre również używać suplementu w celu zwiększenia libido i płodności i zmniejszenia stanu zapalnego. Wreszcie, saw palmetto jest twierdził, że ma działanie przeciwnowotworowe.

Co to jest Saw Palmetto ?

Saw palmetto, czyli Serenoa repens, to palma karłowata pochodząca z południowo-wschodnich regionów Ameryki Północnej, a szczególnie obfita na Florydzie, w Gruzji, na Kubie i na Bahamach.

Rośnie w piaszczystej glebie i swoją nazwę zawdzięcza ostrym, piłowatym zębom na łodygach, które mocują liście drzewa do jego pnia. Drzewo saw palmetto produkuje ciemne jagody, które zawierają duże nasiona.

  PROMOCJA – 50% – SPRAWDZAM

Uważa się, że owoce palmetto zostały wykorzystane przez rdzennych Amerykanów ze względu na ich właściwości odżywcze, moczopędne, uspokajające, afrodyzjakalne i zmniejszające kaszel.

Obecnie jagody są spożywane w całości lub suszone i wykorzystywane do produkcji herbaty. Suszone i zmielone saw palmetto można również nabyć w formie kapsułki lub tabletki. Jest on powszechnie dostępny, w tym online.

Nadal jednak najczęstszą formą na rynku są tłuste wyciągi z tłustych części suszonych jagód.

Suplementy te zawierają 75-90% tłuszczów w zależności od metody ekstrakcji. Zazwyczaj dostarczają one większych ilości korzystnych związków roślinnych, takich jak witamina E i inne przeciwutleniacze w porównaniu z surowymi owocami.

Efekty Saw Palmetto

Saw Palmetto może pomóc w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego (BPH) – stanu chorobowego charakteryzującego się powolnym, nienowotworowym, ale nieprawidłowym powiększeniem gruczołu krokowego.

BPH występuje często u starszych mężczyzn, dotykając do 75% mężczyzn w wieku 70 lat.

Nieleczona prostata może się powiększyć do tego stopnia, że zakłóca zdolność prawidłowego opróżniania pęcherza moczowego. Może również zwiększyć częstotliwość i chęć oddawania moczu, często powodując nadmierne oddawanie moczu w nocy, co może zakłócić sen.

  PROMOCJA – 50% – SPRAWDZAM

Efekty Saw Palmetto

BPH jest częścią większej grupy objawów dolnych dróg moczowych (LUTS), grupy objawów typowo związanych z pęcherzem, cewką moczową i prostatą. W przeciwieństwie do BPH, LUTS może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

W kilku badaniach przyjrzano się wpływowi saw palmetto na LUTS – z mieszanymi wynikami.

Wczesne badania wykazały, że saw palmetto może pomóc zwiększyć przepływ moczu i zmniejszyć nocne oddawanie moczu u mężczyzn z BPH – zarówno w przypadku stosowania samodzielnie lub w połączeniu z tradycyjną terapią farmakologiczną.

Jednak najnowszy przegląd Cochrane – najwyższy standard w opiece zdrowotnej opartej na dowodach – stwierdził, że saw palmetto zapewnia niewielką poprawę w LUTS.

Z drugiej strony, dwa przeglądy zauważyć, że dzienna dawka 320 mg Permiksonu – specyficzny saw palmetto extract – był bardziej skuteczny niż placebo w poprawie przepływu moczu i zmniejszenie nocnego oddawania moczu.

Możliwe jest, że efekty różnią się w zależności od mocy poszczególnych receptur. Ogólnie rzecz biorąc, zanim wyciągniemy zdecydowane wnioski, potrzeba więcej badań.

Inne potencjalne korzyści

Saw Palmetto jest określany jako przynoszący dodatkowe korzyści – choć większość z nich nie jest wspierana przez silną naukę.

Na przykład, badania w probówce pokazują, że Permikson – specyficzna formuła palmetta piły – może zmniejszyć liczbę markerów stanu zapalnego w komórkach prostaty. Nie jest jednak jasne, czy inne suplementy saw palmetto mają taki sam efekt.

Permikson może również chronić libido i płodność u mężczyzn. Wykazano, że konwencjonalna terapia lekami na BPH i LUTS ma negatywny wpływ na funkcje seksualne u mężczyzn.

Przegląd 12 randomizowanych badań kontrolowanych – złoty standard w badaniach żywieniowych – porównał Permikson z konwencjonalną terapią farmakologiczną jako leczenie BPH i LUTS.

Chociaż oba te czynniki miały negatywny wpływ na męską funkcję seksualną, suplement palmetto doprowadził do mniejszych spadków libido i niższej impotencji w porównaniu z konwencjonalnym leczeniem farmakologicznym.

Nadal jest niejasne, czy Permikson ma taki sam efekt u zdrowych mężczyzn, czy też inne preparaty saw palmetto oferują podobne korzyści ochronne.

Co więcej, dodatkowe badania wykazały zmniejszenie libido jako potencjalny efekt uboczny stosowania suplementów diety – dlatego też potrzebne są dalsze badania, aby to potwierdzić.

Wreszcie, badania w probówce sugerują, że saw palmetto może pomóc w zabiciu i spowolnieniu wzrostu niektórych komórek nowotworowych, w tym prostaty. Choć obiecujące, nie wszystkie badania są zgodne i potrzebne są dalsze badania.

Bezpieczeństwo i skutki uboczne

Choć surowe i suszone jagody palmetto były spożywane od wieków, ich bezpieczeństwo nie było bezpośrednio badane.

To powiedziawszy, badania sugerują, że suplementy z saw palmetto są ogólnie bezpieczne dla większości ludzi. Najczęstsze skutki uboczne to biegunka, bóle głowy, zmęczenie, zmniejszone libido, nudności, wymioty i zawroty głowy. Jednak są one zazwyczaj łagodne i odwracalne

Poważniejsze skutki uboczne, takie jak uszkodzenie wątroby, zapalenie trzustki, krwawienie w mózgu i śmierć zgłaszano w pojedynczych przypadkach. Jednakże, nie zawsze jest jasne, czy widziałem palmetto było przyczyną

Dwa dalsze studia przypadku raportują, że młode dziewczyny doświadczyły błysków gorąca, gdy podawały palmetto suplementy w leczeniu wypadania włosów lub hirsutyzmu – stanu powodującego niechciany wzrost włosów na wzór męski u kobiet.

Ponadto istnieją pewne obawy, że saw palmetto może być związane z wadami wrodzonymi i może uniemożliwić prawidłowy rozwój męskich narządów płciowych.

W związku z tym stosowanie palmetta jest silnie zniechęcane u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Co więcej, przegląd etykiet i materiałów marketingowych w Internecie ostrzega osoby cierpiące na choroby prostaty lub raka uzależnionego od hormonów, aby skonsultowały się ze swoim dostawcą usług medycznych przed przyjęciem tego suplementu.

Ostrzegają również, że widział palmetto może wchodzić w interakcję z innymi lekami, choć dodatkowe recenzje nie znalazły na to dowodów.

Jak stosować Saw Palmetto?

Saw Palmetto można przyjmować w wielu formach.

Niewiele badań istnieje na temat skutecznych dawek, kiedy palmetto jagody są spożywane w całości lub naoliwione, aby zrobić herbatę.

W przypadku stosowania jako suchego suplementu lub ekstrakcji z oleistych płynów, saw palmetto pojawia się najskuteczniej w dziennych dawkach 160-320 mg.

Większość badań przeprowadzono wyłącznie u mężczyzn, więc nie jest jasne, czy te same dawki są odpowiednie dla kobiet.

Zawsze skonsultuj się z dostawcą usług medycznych przed podjęciem palmetto zobaczył, aby zapewnić bezpieczeństwo i odpowiednie dawkowanie.

Dlaczego warto używać Saw Palmetto ?

Saw palmetto jest uzupełnieniem wykonanym z owoców drzewa Serenoa repens.

Dlaczego warto używać Saw Palmetto ?

Może oferować korzyści zdrowotne, takie jak poprawa wzrostu włosów, zdrowia prostaty i funkcji moczowych.

Zgodnie z badaniami w probówce, może mieć również właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe, ale potrzebne są dalsze badania w tych dziedzinach.

Najlepiej jest przedyskutować ten suplement z lekarzem, zanim spróbuje się go zastosować. Dzieci, kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny powstrzymać się od przyjmowania palmetto.

  PROMOCJA – 50% – SPRAWDZAM

potencja

casanova