Oczyszczanie organizmu – jak skutecznie oczyścić organizm?

Germivir – opinie i gdzie kupić kapsułki w najlepszej cenie?

Wątroba jest naturalnym środkiem detoksykacyjnym organizmu, narządem witalnym u podstaw każdej próby oczyszczenia. Wyobraź sobie, że jest to filtr, który zatrzymuje zanieczyszczenia i toksyczne cząsteczki w celu oczyszczenia powietrza: wątroba filtruje 1,4 litra krwi na minutę, oczyszcza organizm w sposób naturalny i automatyczny. Ale żeby to zrobić, musi działać idealnie. Kiedy nie jest już w stanie wyeliminować produktów odpadowych tak jak powinno, bakterie i toksyny kumulują się we krwi, co wpływa na energię i ogólne samopoczucie organizmu. Ale dobra wiadomość jest taka, że wątroba jest jedynym organem, który może się sam zregenerować. W zależności od rozmiaru szkód, może to trwać od kilku tygodni do kilku lat. Dietetyczka Kristin Kirkpatrick, hepatolog Ibrahim Hanouneh, przygotowała kompleksowy program, który przywróci twoją wątrobę do formy w ciągu czterech tygodni.

„Idealnym podejściem – mówią autorzy – do ochrony wątroby i zmniejszenia ryzyka chorób wątroby jest utrzymanie wagi w zdrowym zakresie lub, w razie potrzeby, utrata nadwagi i stosowanie zrównoważonej diety, bogatej w pełnowartościowe produkty spożywcze. Oznacza to zmniejszenie spożycia fruktozy, innych dodanych cukrów i czerwonego mięsa, utrzymanie spożycia tłuszczu w zdrowym zakresie i zmniejszenie spożycia alkoholu”.

Od czego zacząć? Dla Kristin Kirkpatrick, z diety śródziemnomorskiej, jej zdaniem jest to jeden z najzdrowszych sposobów odżywiania się. „Dieta śródziemnomorska – mówi – jest idealna do walki z zespołem metabolicznym i różnymi chorobami wątroby: brakuje w niej prozapalnych pokarmów, takich jak cukry proste, syrop kukurydziany, fruktoza, napoje słodzone, rafinowane węglowodany i tłuszcze nasycone”. Nawet dieta o niskim indeksie glikemicznym może sprzyjać zdrowiu wątroby: dlatego lepiej jest pozostawić ciastka, herbatniki i inne wypieki same, ale także ryż, makaron i ziemniaki, które powodują natychmiastowy szczyt glikemii i insuliny. Badania pokazują, że gdy osoby otyłe zmniejszają spożycie węglowodanów do mniej niż 20 gramów dziennie, tłuszcz z wątroby zmniejsza się o 42%.

Sposoby na oczyszczenie organizmu:

Eliminacja większości białej żywności

Tofu, kalafiory, cebula, biała fasola, serca palmowe mogą pozostać, ale makaron, chleb, ryż, rafinowane krakersy, wraz z białymi ziemniakami i innymi produktami spożywczymi bogatymi w skrobię i cukier muszą zniknąć ze względu na efekt roller coaster, który uwalniają kosztem insuliny i cukru we krwi, co powoduje zwiększone ryzyko oporności na inulinę i uszkodzenia wątroby.

To konieczne. Autorzy zalecają, aby prawie zawsze preferować źródło białka, takie jak jajka, plus warzywo: białka pomagają uniknąć łaknienia – skurczowego pragnienia jedzenia – w kolejnych godzinach, podczas gdy nuta warzywna predysponuje do zdrowego odżywiania się podczas innych posiłków. Alternatywnie można jeść całe ziarna lub probiotyki, aby zapewnić dobre paliwo dla organizmu.

Zasadniczo są to toksyny, ponieważ są szkodliwe dla naczyń krwionośnych i wątroby. Zrób nawyk czytania etykiet na opakowaniu i unikaj wszystkiego, co zawiera częściowo uwodornione oleje. Trzymaj się również z dala od frytek – wiórków, pierścieni cebulowych, patyczków mozzarelli – które często wykorzystują uwodornione tłuszcze.


Poprawa jakości makroskładników pokarmowych

Zastąpić węglowodany proste węglowodanami złożonymi – całymi ziarnami, warzywami -; źródła bogate w tłuszcze chudymi proteinami, takimi jak ryby, tofu, jaja, rośliny strączkowe i drób bez skóry; tłuszcze niezdrowe tłuszczami jednonienasyconymi i wielonienasyconymi, takimi jak tłoczona na zimno oliwa z oliwek, awokado, suszone owoce i nasiona. Jeśli węglowodany, białka i tłuszcze zdrowszego rodzaju sprawią, że twoja wątroba będzie szczęśliwa, węglowodany skrobiowe, niezdrowe białka i tłuszcze trans i nasycone doprowadzą do wściekłości i najprawdopodobniej do jej zapalenia.


W codziennej diecie należy uwzględnić pięć różnych kolorowych produktów spożywczych

Jaskrawo zabarwione owoce i warzywa są bogate w przeciwutleniacze i substancje roślinne sprzyjające zdrowiu. Żywność o różnych odcieniach zawiera różne substancje fitochemiczne. Im więcej kolorów zawiera dieta, tym lepiej będzie dla twojego zdrowia. Dlatego od białego ziemniaka, jarmużu, a nawet sałaty wolą Państwo słodki ziemniak niż jakość góry lodowej.


Jedzcie spokojnie

W przeciwieństwie do tego, co myśli wiele osób, celem nie jest wypełnienie; celem jest być zadowolonym, to znaczy przyjemnie nasyconym. To jest to, co Japończycy nazywają hara hchi bu, która je, dopóki nie będziecie w 80 procentach zadowoleni. Podejście do próbowania, jedzenia wolno i świadomie, dobrego żucia jedzenia i zwracania uwagi na sygnały wysyłane przez ciało.


Wybierz żywność zawierającą mniej niż sześć składników

Ta sztuczka pomoże Ci ograniczyć spożycie nadmiernie przetworzonej żywności z dużą ilością dodatków, konserwantów, zagęszczaczy i innych sztucznych środków spożywczych. Jeśli lista zawiera nazwy, które trudno jest wymówić lub zidentyfikować, zastanów się dwa razy, zanim kupisz produkt i umieścisz go w swoim systemie. Zasadniczo preferuje się żywność z krótkimi listami składników, które zwykle są pełnowartościowe i odżywcze. I trzymaj się tych.


Opowiedz się za produktami ekologicznymi, gdy tylko jest to możliwe

Często są one droższe, tak, ale nie zawsze dużo i zazwyczaj są warte wydanych pieniędzy. Przecież robimy naszemu organizmowi przysługę, zwłaszcza wątrobie, ograniczając spożycie pestycydów. Wśród dziesięciu pokarmów o najbardziej toksycznych pozostałościach są: jabłka, brzoskwinie, nektaryny, truskawki, winogrona, seler naciowy, szpinak, słodka papryka, ogórki i pomidory koktajlowe. We wszystkich tych przypadkach zdecydowanie wskazane jest wybranie produktów ekologicznych.


Jedz w domu, na mieście jak najrzadziej

Zrób z tego swoją własną maksymę: więcej w kuchni, a mniej w restauracji; w ten sposób zapewnisz sobie większą kontrolę nad składnikami i porcjami diety. Podczas jedzenia w restauracji łatwo jest przyjąć duże ilości kalorii, węglowodanów i tłuszczów, za które drogo płaci wątroba, masa ciała i cały organizm. Gotowanie w domu pozwoli Ci na dodanie korzystnych dla wątroby ziół i przypraw, takich jak kurkuma, cynamon, imbir.


Robienie z wody swojego najlepszego przyjaciela

Picie większej ilości wody oznacza również przyjmowanie mniejszej ilości napojów gazowanych, soków lub napojów w ogóle: pożądana poprawa spożycia kalorii. Unika się w miarę możliwości ciekłych kalorii, ponieważ szybko stają się one nadmiarem, ponieważ nie są one kompensowane przez spożywanie mniej stałego pokarmu. Woda następnie promuje prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, pomaga regulować równowagę elektrolitów i płynów, sprzyja dobremu trawieniu i nie tylko.