Naturalny makijaż – świadomie wybieraj kosmetyki

Naturalny makijaż - świadomie wybieraj kosmetyki

Uwodzicielskie spojrzenie, idealnie gładka cera, zmysłowe usta, delikatne podkreślenie makijażu oczu — to podstawowe zasady wiosennego makijażu. Wiosna to czas, kiedy make-up staje się lżejszy, nieco bardziej delikatny. To więc także świetny czas na wypróbowanie kosmetyków naturalnych, które z powodzeniem mogą zastąpić te z tradycyjnej drogerii. 

Smoky eyes, glam skin a wiosenny make-up

Wiosna to czas, kiedy poszukujemy lżejszego make-upu. Liczy się dla nas przede wszystkim idealnie gładka, promienna cera. Obecnie bardzo modny jest trend glam skin, a także skórę bardzo naturalną, wręcz muśniętą jedynie kremem BB zamiast ciężkiego podkładu. Podobnie jest w przypadku makijażu oczu — tutaj stawiamy na delikatny makijaż w stylu nude, choć delikatne rozświetlenie zawsze jest mile widziane. Wieczorem możesz postawić na smoky eyes, natomiast nie jest to z pewnością propozycja na co dzień. Kluczem do wiosennego makijażu jest jednak świeżość, delikatność, naturalne rozświetlenie. 

Makijaż a kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne to świetne rozwiązanie nie tylko do pielęgnacji skóry twarzy, lecz także do wykonywania jej makijażu. Jeszcze do niedawna takich możliwości nie było zbyt wiele, ale w ostatnim czasie bardzo się to zmieniło. W miejscach takich jak Nabea bez problemu znajdziesz sprawdzone, bezpieczne, a przy tym nie mniej skuteczne kosmetyki do makijażu. 

Dlaczego warto wypróbować to rozwiązanie? Przede wszystkim ze względu na dobro twojej skóry. Oczywiście chemiczne dodatki są w stanie poprawiać skuteczność kosmetyków, sprawiać, że zaraz po nałożeniu dają one perfekcyjny efekt. Niestety jednak bardzo często po czasie okazuje się, że mogą prowadzić do różnego rodzaju podrażnień, alergii, uwrażliwienia skóry. Sięgając po taki kosmetyk, nigdy tak do końca nie wiesz, co tak naprawdę kładziesz sobie na twarz. W przypadku kosmetyków naturalnych skład jest najczęściej dość krótki, przejrzysty, a przy tym opisany tak, że dość szybko jesteś w stanie zorientować się, na jakich składnikach bazuje ten konkretny produkt. 

Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się mineralne pudry do twarzy, naturalne kremy BB, pomadki bazujące na naturalnych składnikach, pomady do brwi. Podstawowe składniki tego typu kosmetyków są w pełni naturalne, współpracują ze skórą, nie tworzą na niej maski, nie zatykają porów. Tym samym również nie przyczyniają się do szybszego starzenia się skóry, do czego tradycyjne kosmetyki mogą jednak prowadzić, szczególnie jeśli pełny make-up wykonujesz właściwie codziennie. 

Makijaż oczu — henna, cienie, laminacja 

W cenie jest dzisiaj przede wszystkim manicure hybrydowy, nie tylko ze względu na swoją trwałość, ale utrzymywanie maksymalnie naturalnego wyglądu paznokci. Podobnie jest w makijażu oczu. Zamiast sztucznych rzęs, coraz chętniej korzystamy z laminacji. Zamiast trwałego makijażu brwi, sięgamy ponownie po naturalną hennę. Niedoskonałości ukrywamy pod kremem BB, a nie grubą maską składającą się z bazy, fluidu, podkładu i pudru. Cienie również wybieramy delikatniejsze, coraz więcej dziewczyn rezygnuje z bardzo mocnego makijażu oczu na co dzień. 

Dzisiaj wybierając podkłady, cienie, produkty do makijażu rzęs czy brwi, ust, warto sięgnąć po produkty naturalne lub składające się w 98-99% ze składników naturalnych (czasem dodatek innej substancji jest po prostu niezbędny). Z ich pomocą można uzyskać bardzo ciekawy, delikatny wiosenny makijaż, a jednocześnie zadbać o skórę, jej nawilżenie, a przede wszystkim uchronić ją przed podrażnieniami.