Karta Google Play – wygodny sposób płatności za aplikacje i gry na system Android

Jesteś miłośnikiem gier lub innych przydatnych aplikacji mobilnych, ale nie chcesz wykorzystywać swojej karty płatniczej do zakupów w Sklepie Play? Karta Google Play może okazać się strzałem w dziesiątkę. To wygodny sposób na dostęp nie tylko do gier i aplikacji, lecz także muzyki, audiobooków, filmów i nie tylko. Czym dokładnie jest karta Google Play i gdzie można ją kupić?

adobestock

Karta Google Play – co to jest?

Za pomocą karty Google Play możesz w łatwy sposób kupować aplikacje, gry i pozostałą zawartość na system Android. To jedna z metod płatności akceptowana w Sklepie Play – zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności wprowadzania danych karty kredytowej, a także możliwość podarowania karty innej osobie. Aby z niej skorzystać, wystarczy wpisać kod w odpowiednim miejscu w aplikacji.

Ile kosztuje doładowanie Google Play?

To Ty decydujesz, za jaką kwotę chcesz doładować swoje konto Google – może to być 20, 50, 75 lub nawet 150 złotych. Karta może być wykorzystana przez Ciebie lub dowolną inną osobę, jednak należy podkreślić, że można jej użyć tylko w kraju, w którym została kupiona. Oprócz doładowania Google Play w sklepach dostępne są również kody do gier różnych platform, m.in. doładowanie Xbox (Xbox Live Gold) czy PlayStation Store, a także karty do App Store lub iTunes. To łatwy i wygodny sposób na obsługę płatności na różnych platformach. Dodatkowo nie istnieje żaden „termin ważności” – doładowanie wykorzystujesz wtedy, kiedy chcesz!

Gdzie można kupić kartę Google Play?

Doładowanie Google Playdoładowanie Xbox czy kody do gier na konsole PlayStation i Xbox – tego typu propozycje są dostępne między innymi w sklepach z RTV, jednak to nie jedyne miejsce. Można je znaleźć także w mniejszych sklepach wielobranżowych: jednym z nich jest Żabka. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, by zasilić konto Google Play dodatkowymi środkami podczas codziennych zakupów.

Jak doładować konto Google Play?

Doładowanie Google Play jest banalnie proste. Wystarczy znaleźć w sklepie kartę o odpowiedniej wartości, zapłacić wskazaną kwotę, a po zakupie przejść do ustawień płatności w aplikacji Sklepu Play. Tam należy jedynie wprowadzić kod – od tego momentu środki z karty będą dostępne przy kupowaniu aplikacji, gier, muzyki czy książek.