Jak zadbać o siebie na wiosnę? Tylko sprawdzone sposoby

Wiosna coraz bliżej. O tej porze roku czujemy już, że nasz organizm wchodzi w nowy sezon. Przychodzi wiosenne zmęczenie, doświadczamy że potrzeba nam więcej czasu na relaks. W tym okresie warto też wzmocnić organizm dodając mu większej niż zwykle ilości witamin i minerałów. Kobiety w tym czasie dodatkowo czują zwiększoną presję na to, aby zadbać o swój wygląd zewnętrzny. Włosy, paznokcie, skóra – to wszystko wymaga w okresie przedwiosennym znacznie większej uwagi.

adobestock
Cheerful young woman eating healthy breakfast while sitting on a couch at home

Najlepszy sposób na zdrową opaleniznę

W ostatnich latach dużo mówi się na temat opalania, o tym jak negatywnie wpływa na naszą skórę i nasze ogólne zdrowie. Może powodować raka skóry i inne choroby. Jest jednak sposób na piękną opaleniznę, którą można uzyskać w sposób przyjazny dla naszego zdrowia. Jednym z nich są kremy samoopalające, a drugim suplementy diety, które zwiększając produkcję melatoniny w naszym organizmie, powodując że zyskuje ona piękny brązowy odcień. Kremy do opalania to niezawodny i najbezpieczniejszy sposób na zdrową i trwałą opaleniznę.

Włosy, paznokcie, skóra

Wiosną gdy nasz organizm jest zmęczony i potrzebuje dodatkowego wsparcia, możemy dać mu zaoferować wzmocnienie w postaci witamin i minerałów. Często  ich niedobór widać zwłaszcza po naszych włosach, paznokciach i skórze. Dla wyrównania niedostatków i wzmocnienia organizmu warto zatroszczyć się o swoją dietę. Musi być ona bogata w warzywa, owoce, dobrze zbilansowana i zrównoważona. Jednak to nie zawsze wystarczy, warto więc stosować minerały, które dodatkowo wzmocnią nasz organizm. Bardzo istotne jest też stosowanie suplementów na skórę, włosy i paznokcie

Nawilżanie skóry to podstawa

Jeśli chodzi o zewnętrzną pielęgnację, najlepiej zainwestować w balsam do ciała o dobrym składzie. Jednak dużo ważniejsze jest nawilżanie skóry od wewnątrz. Należy pić bardzo dużo wody lub świeżych soków warzywnych lub owocowych. Można też jeść owoce, które mają w sobie dużo wody. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu organizmu wygładzimy skórę, nadając jej świeży wygląd, zapobiegniemy powstawaniu zmarszczek, wzmocnimy włosy, paznokcie, odświeżymy oczyścimy organizm.

Ruch i sen są niezbędne!

Ruch ma niezliczone zalety. Można zacząć od chodzenia na spacery, jeżdżenia na rowerze – wiosna jest idealną porą na sporty na świeżym powietrzu. Można skakać sobie na skakance, biegać. Albo zapisać się na basen. Albo ćwiczyć 7 minute workout. Możliwości są nieograniczone, a ruch wpłynie pozytywnie nie tylko na naszą sylwetkę, ale i samopoczucie. Zbyt mało czasu na sen powoduje, że pozwalamy swojemu organizmowi wyrównać poziomu kortyzolu  – hormonu stresu. Odpowiednia ilość snu jest po prostu potrzebna, by wszystko działało w naszych organizmach jak trzeba. Poza sportem i snem, niezwykle ważna jest też medytacja, albo po prostu pozwolenie sobie na chwilę spokoju i odstresowania. Warto czasem po prostu usiąść na podłodze, ze skrzyżowanymi nogami, zamkniętymi oczami i starać się nie myśleć i skupić na oddechu. To naprawdę bardzo uspokaja.

Jest bardzo wiele sposobów na to, aby jak najlepiej wejść w czas wiosenno-letni. Te wymienione powyżej są bazą, którą można rozwijać w miarę naszych potrzeb.

https://cafestring.com/pl/zdrowie/uroda/naturalny-makijaz-swiadomie-wybieraj-kosmetyki/