Jak dopasować puder do karnacji? Podpowiadamy!

Źle dopasowany puder sprawia, że twarz wygląda nienaturalnie i staro. Nieodpowiedni kolor powoduje, że nawet staranny makijaż daje efekt odwrotny od zamierzonego. Aby uniknąć nieestetycznego wyglądu, powinno się poświęcić więcej czasu na dobór koloru pudru. Jak dopasować puder do twarzy? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

gacccdebbecefbdacfcbddedebfbfaedddddbebccfaddfebdccafe jpg

1. Po co stosować puder do twarzy?

2. Pudry matujące i utrwalające — jak dobrać kolor?

3. Puder a nadmiar sebum

Wybierając puder bambusowy lub puder mineralny, powinno się zwrócić uwagę nie tylko na skład kosmetyku, ale i na jego kolor. Kolor powinno się testować za każdym razem, gdy kupuje się kosmetyk nieznanej marki. Każda marka stosuje własne oznaczenie odcieni pudrów, dlatego ta sama numeracja lub nazwa nie musi oznaczać, że dwa różne pudry sypkie mają ten sam kolor. Jak dopasować puder do twarzy?

Po co stosować puder do twarzy?

Puder taki jak makeup revolution lub lily lolo stosuje się, by zwiększyć trwałość makijażu. Dobry puder matuje skórę i sprawia, że podkład jest mniej podatny na ścieranie. Dodatkowa warstwa utrwalająca ogranicza również widoczność pryszczy i zaskórników. Tworzy jednolity koloryt, dzięki czemu makijaż jest wykonany z dbałością o detale. Puder stosuje się również w celu zmatowienia twarzy, gdy chce się szybko nadać skórze naturalny wygląd bez efektu błyszczenia. W takim przypadku nakłada się go pędzlem bezpośrednio na twarz bez wcześniejszego nakładania podkładu.

Zapoznaj się z ofertą https://puderikrem.pl/pol_m_Makijaz_Twarz_Pudry-279.html

Pudry matujące i utrwalające — jak dobrać kolor?

Puder powinien mieć odcień dopasowany do cery. Zbyt jasny kolor sprawi, że twarz będzie wyglądać anemicznie i niezdrowo. Za ciemny doda z kolei lat i podkreśli zmarszczki. Odpowiedni odcień nie odznacza się od koloru skóry na szyi i dekolcie. Jest niewidoczny również na linii włosów. Puder powinien być dopasowany zarówno od naturalnego odcienia cery, jak i do jej koloru po opalaniu w czasie lata. Dwa produkty w kosmetyczce umożliwią idealne pokrycie skóry odpowiednim pudrem w zależności od pory roku i stopnia opalenizny.

W przypadku gdy używa się pudru rzadko, warto zdecydować się na puder transparentny. Pasuje do każdego koloru cery i umożliwia błyskawiczne zmatowienie skóry. Nie kryje niedoskonałości, a jedynie utrwala nałożony wcześniej podkład i korektor. Dobrze sprawdza się w szczególności w czasie wakacji, gdy chce się uniknąć problemów z dopasowaniem odcienia kosmetyku do karnacji zmieniającej się pod wpływem opalania.

Puder a nadmiar sebum

Wybierając puder matujący do cery tłustej lub trądzikowej, powinno się sprawdzić, czy kosmetyk jest przystosowany do skóry borykającej się z problemem nadmiaru sebum. Puder powinien matowić skórę na wiele godzin, by nie nakładać wielokrotnie kolejnych jego warstw w ciągu dnia. Równie ważne jest sprawdzenie, czy produkt jest lekki i przyjazny dla porów. Ciężka formuła kosmetyku może pogorszyć problem błyszczenia się cery z powodu zwiększenia aktywności gruczołów łojowych. Równie istotne jest przyjrzenie się, czy formuła pudru nie zatka porów. W przeciwnym razie zwiększy się liczba zaskórników i problem rozszerzonych, widocznych porów.

Przy nakładaniu pudru na cerę tłustą lub trądzikową powinno się pamiętać o regularnym czyszczeniu pędzla. Pędzel stanowi siedlisko dla bakterii, które powodują powstawanie nowych pryszczy. Mycie końcówki z włosia ogranicza problemy tego typu i pomaga chronić cerę przed pojawianiem się kolejnych niedoskonałości. Pędzel wystarczy myć ciepłą wodą z delikatnym mydłem lub niewielką ilością żelu do mycia twarzy.