Frezarka do paznokci – jak jej używać?

Frezarka do paznokci pozwala perfekcyjnie wykonać manicure i pedicure i ma naprawdę wiele zalet. Łączy w sobie funkcje takich narzędzi jak pilnik, polerka do paznokci i cążki do usuwania skórek. Jak używać jej samodzielnie w domu? Podpowiadamy!

Frezarka do paznokci – urządzenie wielofunkcyjne

Frezarka do paznokci pozwala usprawnić pracę przy pielęgnacji i stylizacji paznokci. Dzięki niej szybciej wykonamy takie czynności jak usunięcie skórek, opiłowanie paznokci i wypolerowanie płytki, niż gdy używamy klasycznych akcesoriów do manicure. Frezarka jest pomocna również przy usuwaniu zrogowaciałego naskórka z wałów okołopaznokciowych, a nawet do usunięcia odcisków! Pozwala nadać paznokciom wymarzony kształt, przyda się również do zdjęcia hybrydy lub lakieru akrylowego. Niektóre frezarki mają też funkcję polerowania nadającą paznokciom piękny połysk bez konieczności stosowania lakieru.

Jak odpowiednio dobrać rodzaj frezu?

Cała tajemnica kryje się w wymiennych końcówkach, w które wyposażona jest frezarka. To one pozwalają precyzyjnie wykonywać określone czynności, więc by osiągnąć sukces, należy je właściwie dobrać. Frezy do paznokci mają dwa podstawowe rodzaje: diamentowe i węglikowe. Zarówno końcówki wykonane z węglików, jak i te diamentowe mają kilka wielkości i kształtów, zależnie od ich przeznaczenia.

Frez węglikowy w kształcie walca to końcówka, za pomocą której można delikatnie usunąć lakier żelowy lub hybrydowy. Posłuży też do skrócenia płytki paznokcia i opracowania manicure żelowego.

Końcówka węglikowa w kształcie stożka to frez służący do ściągania masy żelowej, skracania i opracowywania paznokci.

Mały węglikowy stożek posłuży nam do zdjęcia lakieru żelowego.

Frez w kształcie diamentowej kulki to idealne narzędzie do opracowania skórek.

Krótki diamentowy szpic służy do oczyszczenia przestrzeni między płytką paznokcia a skórką.

Długi diamentowy szpic jest przydatny do odsuwania skórek i nabłonków paznokci.

Diamentowy frez w kształcie szpica z zaokrąglonym czubkiem przeznaczony jest do opracowywania przestrzeni między wałami a płytką paznokcia.

Niewielki diamentowy walec służy do wygładzenia płytki paznokci.

Wały okołopaznokciowe opracujemy perfekcyjnie przy pomocy specjalnego diamentowego szpica w kształcie choinki.

Jak samodzielnie używać frezarki do paznokci?

Pamiętajmy, że frezarka do paznokci działa po włączeniu do prądu i generuje dość szybkie obroty, dlatego należy obchodzić się z nią ostrożnie, zwłaszcza gdy nie mamy jeszcze w jej używaniu wprawy. Obsługa tego urządzenia nie jest jednak skomplikowana i z powodzeniem możemy używać jej samodzielnie w domu. Na początku jednak warto wybrać mniejszą prędkość obrotów i przećwiczyć jej obsługę na paznokciach u stóp.