Dieta Dukana – czyli jak stracić na wadze z dietą proteinową

Dieta Dukana

Każdy sezon jest dobry na rozpoczęcie diety. Dostępność szerokiej gamy różnych planów i schematów żywieniowych pozwala nadążyć za Twoimi potrzebami o każdej porze roku. Oczywiście, zawsze warto skonsultować się z dietetykiem, aby uniknąć wszelkich problemów zdrowotnych w przyszłości. Jedną z najpopularniejszych diet na świecie jest dieta Dukana.

Słynny autor książki o tej samej nazwie ustanawia podstawy tzw. diety niskokalorycznej, wysokobiałkowej, która nie nakłada limitu na liczbę dozwolonych posiłków w ciągu dnia. Dzięki niej wiele gwiazd osiągnęło formę wagi. Wśród nich piosenkarka Jay Lo i modelka Giselle Bundchen.

Główną ideą diety Pierre’a Ducana jest to, że ludzie, którzy za nią podążają, mogą jeść co tylko chcą. Chociaż nie wydaje się to być metoda spalania kalorii i nadmiaru wagi, to jednak nakłada ograniczenie na porcje przyjmowanego pokarmu, które odgrywają kluczową rolę w procesie odchudzania.

Czym jest Dieta Dukana?

Zdrowe jedzenie

Dieta Pierre’a Dukana podzielona jest na 4 odrębne fazy, z fazami zwanymi Atak, Rejs, Konsolidacja i Stabilizacja. Są one nazywane w ten sposób, aby lepiej opisać zmiany, które zachodzą w organizmie w miarę postępu diety. Dwa pierwsze cele służą osiągnięciu szybkiej utraty wagi, a dwa następne pomagają w detoksykacji i oczyszczeniu organizmu oraz zharmonizowaniu wszystkich ważnych procesów, które w nim zachodzą.

Dieta ma na celu zachęcanie do spożywania chudego białka, dając organizmowi wystarczającą ilość energii do normalnego funkcjonowania. Gdy nie są one nasycone tłuszczem, mogą stymulować organizm ludzki do utraty wagi.

Plan odchudzania, który zamierzamy przejrzeć w tym artykule jest również w pełni zdolny do pomocy ludziom pozbyć się nadmiaru tłuszczu i kalorii. Dowiedzmy się więcej o tym, jak to działa.

Jaki jest pierwszy krok diety Dukana?

Zalecany czas trwania fazy ataku wynosi 10 dni, ale jeśli osoba musi schudnąć mniej, lub nie jest jeszcze gotowa na tak dramatyczny krok, może go utrzymać przez 5 dni i powtórzyć dietę po kilku miesiącach.

Pierre Dukan mówi, że nie ma żadnych ograniczeń co do liczby posiłków dziennie, ale należy drastycznie ograniczyć i zminimalizować ilość spożywanych porcji. Jedynymi produktami spożywczymi zakazanymi na tym etapie są produkty mięsne bogate w tłuszcz, takie jak jagnięcina i wieprzowina.

Co charakteryzuje drugi etap diety?

Czas trwania fazy rejsu jest taki sam jak czas trwania ataku. Tutaj spożycie składników odżywczych jest ograniczone do białka i warzyw. Fasola, soczewica, karczochy, ciecierzyca, ryż, kukurydza, groszek i ryż to odpowiednie warzywa.

Dr Dukan zawarł również kilka przepisów na przydatne sosy w swojej książce „The Dukan Diet”. Doskonale nadają się do zalecanych produktów spożywczych i nie prowadzą do gromadzenia się nadmiaru kalorii ani tkanki tłuszczowej.

Ważna informacja! Produkty żywnościowe nie powinny być smażone na żadnym etapie diety. Jak wiadomo, jest to jeden z najbardziej szkodliwych sposobów przygotowywania posiłków, ponieważ zwiększa on spożycie niebezpiecznych toksyn i tłuszczów. Po zjedzeniu smażonej żywności, organizm ludzki wymaga pilnej detoksykacji. Odpowiednim środkiem jest Germitox, skuteczny produkt oczyszczający, który pomaga organizmowi w 100% naturalny sposób.

Co dzieje się podczas trzeciej fazy diety?

Jak wspomniano powyżej, trzecia i czwarta faza skupiają się na harmonizowaniu wewnętrznych procesów organizmu. Ich czas trwania jest określony przez liczbę utraconych kilogramów pomnożoną przez 10. Zwiększają one liczbę dozwolonych produktów spożywczych, w tym 1 owoc na dzień.

Osoby stosujące dietę mogą również spożywać 2 kromki chleba razowego i niewielką ilość białego sera. Banany, wiśnie i winogrona są zabronione, ale są 2 dni w tygodniu, kiedy można jeść co się chce, w tym chudą jagnięcinę i wieprzowinę lub szynkę.

Ostatni krok Diety Dukana

Zaleca się również spożywać trzy łyżki stołowe zupy owsianej trzy razy w tygodniu. Jeden dzień tygodnia nadal poświęcony jest wyłącznie białku, tak jak w pierwszym etapie diety, a ludzie mogą jeść co chcą dla pozostałych sześciu.

Nie zapomnij pić dużo płynów!

Nasze ciała często muszą tylko pić płyny, podczas gdy nasze mózgi sprawiają, że myślimy, że jesteśmy głodni. Dieta Dukana wymaga regularnego, codziennego spożycia co najmniej 1,5 litra wody.

Bezcukrowa herbata i kawa są również dozwolone, podobnie jak niektóre podstawowe przyprawy, takie jak ocet. Bogate w minerały multiwitaminy mogą być również dodawane do codziennego planu diety.

Dieta Dukana – utrata wagi bez ograniczeń!

jakie-sa-zalozenia-zdrowej-diety -

Dieta ta jest uważana nie tylko za jeden z najbardziej popularnych, ale również za najbardziej efektywny i łatwy w stosowaniu sposób zdobywania kondycji. Dr Dukan zdołał pomóc dziesiątkom tysięcy ludzi na całym świecie pozbyć się nadmiaru tłuszczu i kalorii na dobre.

Dieta ta jest uważana nie tylko za jeden z najbardziej popularnych, ale także za jeden z najskuteczniejszych i najłatwiejszych w stosowaniu sposobów odchudzania. Dr Dukan zdołał pomóc dziesiątkom tysięcy ludzi na całym świecie pozbyć się nadmiaru tłuszczu i kalorii.

Dieta Pierre’a Dukana zachęca jednostkę do prowadzenia zdrowszego życia bez stwarzania jakiegokolwiek zagrożenia dla normalnego funkcjonowania organizmu. Ludzie, którzy podążają za nim są pełni energii i mają fizyczną i emocjonalną siłę do wykonywania swoich codziennych czynności jak zwykle. Jest to wybór preferowany przez gwiazdy i normalnych ludzi. I jest ku temu dobry powód!

Podobne produkty:

Be-Active
Dialine
Cardiol