Ćwiczenia odchudzające

Ćwiczenia odchudzające - dieta

Każdy chce nabrać kształtu i pokazać szczupłą, smukłą sylwetkę. Chociaż większość ludzi uważa, że nadszedł czas, by odchudzić swoje ciało, to jednak nie oznacza to, że nie możemy starać się być zdrowi przez cały rok. Istnieje wiele różnych praktyk, systemów fitness i szkoleń, które mogą pomóc nam wyglądać olśniewająco od stycznia do grudnia. Najbardziej popularne są joga, pilates i Zumba. Współczesny człowiek rzadko ma możliwość uczestniczenia w dedykowanych kursach po pracy. Z tego powodu wybraliśmy najlepsze ćwiczenia, które można bezpiecznie wykonywać w domu, aby uzyskać doskonałą formę.

Krople na odchudzanie

Jedną z pierwszych rzeczy, na których należy się skupić, gdy zdecyduje się na ćwiczenia odchudzające w domu, jest zastanawianie się, czy chcesz pracować nad całym ciałem, czy tylko nad jego częściami i obszarami. Jest to niezwykle ważne, ponieważ te treningi wymagają różnych aktywności fizycznych.

Poniższy artykuł będzie koncentrował się na ćwiczeniach na całe ciało, których głównym celem jest kształtowanie brzucha, ramion, ud i siadania. Regularne ich wykonywanie oznacza, że masz duże szanse na to, aby Twoje ciało było zdrowe i silniejsze oraz aby Twoje mięśnie były bardziej stonowane, bez ryzyka, że staną się zbyt duże, aby być estetycznie atrakcyjne.

Po wykonaniu ćwiczeń do utraty wagi, ludzie zwykle czują się bardziej żywy i energiczny, a stres i zmęczenie szybko znikają po 15-20 minutach aktywności fizycznej. Nie będziesz miał problemów ze snem, ale każdy, kto chce robić takie treningi powinien pamiętać, że będzie musiał zwrócić uwagę na swoje jedzenie, eliminując z menu produkty bogate w kalorie i tłuszcze.

Ci, którzy chcą wykonywać w domu ćwiczenia odchudzające i treningi, muszą uzbroić się w ogromną ilość cierpliwości i wytrwałości. Nikt nigdy nie przeszedł od stajni do gwiazd, zamieniając się w supermodelki w jedną noc.

Widoczne są jednak rezultaty, a pierwsze oznaki odchudzania należy zauważyć w drugim tygodniu treningu. Stonowane mięśnie powinny zacząć się definiować, a sylwetka stanie się szczuplejsza.

Przyjrzyjmy się najprostszym, ale najbardziej efektywnym rozwiązaniom odchudzającym, jakie można zastosować w domu.

Krople na odchudzanie

Różne sposoby robienia Plank – deski

Planka jest niezwykle odpowiedni dla osób, które chcą mieć chude mięśnie na rękach, brzuchu i nogach. Ćwiczenie to pomaga w tworzeniu beztłuszczowej masy mięśniowej, chociaż wymaga praktyki i na początku może nie być wykonane we właściwy sposób.

Istnieją różne odmiany ćwiczeń na desce i jeśli je odwrócisz, możesz osiągnąć wspaniałe rezultaty.

  • Tradycyjna deska – Zacznij od położenia się w pozycji przypominającej stanik typu push-up. Następnie należy unieść ciało, a ciężar powinien spaść na palce i łokcie. Jedno okrążenie powinno trwać około półtorej minuty, po czym ma się kilka sekund na odpoczynek, a ćwiczenie należy powtórzyć.
  • Po przekątnej odbijającej się płaszczyzny – Pamiętaj o tradycyjnym, ale ciało i nogi przesuwają się w lewo, a ty musisz skakać w prawo. Zaciskanie mięśni brzucha przeskakuje do przodu. Ćwiczenie musi być powtórzone 15 razy
  • Deska boczna z ruchami dynamicznymi – Ciało musi znajdować się w pozycji bocznej deski, opierając się na łokciu jednego z ramion, które musi być ułożone dłonią w kierunku podłogi. Drugi jest podniesiony do sufitu. Miednica i uda poruszają się w kierunku podłogi, starając się jej nie dotykać, a następnie wznoszą się ponownie. Ćwiczenie powinno być powtórzone 15 razy na jednej ręce i 15 razy na drugiej.

Olej CBD na odchudzanie

Kopniak boczny – Ćwiczenie pomagające w utrzymaniu dobrej kondycji

Ćwiczenie to, także może przygotować do uprawiania pewnego rodzaju sportów walki, a także jest naturalnym mechanizmem samoobrony. Ręce powinny być trzymane jak w pięści bokserskiej i trzymane nieco powyżej ramion. Obie nogi muszą być rozciągnięte do tej samej szerokości. Ciężar ciała powinien spadać na prawą nogę, podczas gdy lewa kopie na bok. Ćwiczenie to jest powtarzane 30 razy z jedną nogą, a następnie 30 razy z drugą.

Przysiad jednonogi z wyciągniętą jedną ręką

Ten rodzaj ćwiczeń wymaga uwagi i umiejętności utrzymania równowagi, co nie czyni go najbardziej odpowiednim dla początkujących, ale gdy już nauczysz się poprzednich, warto spróbować, ponieważ pomoże ci to w krótkim czasie spalić nadmiar tłuszczu i kalorii.

Musisz zacząć od pozycji stojącej. Stopy powinny znajdować się na tej samej linii co uda, a ramiona powinny być wyciągnięte na boki ciała. Trzeba kucnąć w dół, a następnie wspiąć się na podłużną pozycję równolegle do podłogi.

Ciężar powinien opadać na prawą nogę, a lewa kostka powinna być umieszczona nad prawym kolanem. Po tym powinien nastąpić mały przysiad, a następnie powrót do pozycji wyjściowej. Proces ten jest powtarzany 15 razy na jednej stopie i 15 razy na drugiej.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Knee Active
Motion Free