Catering dietetyczny na lato. Dlaczego dieta pudełkowa to dobre rozwiązanie również podczas urlopu?

O zdrowy tryb życia należy dbać przez cały rok, również podczas urlopu. Różnorodne i odpowiednio zbilansowane posiłki są gwarancją dobrego zdrowia i samopoczucia. Nie chcesz gotować na wakacjach? Martwisz się, że jedząc codziennie w restauracjach, znacznie przekroczysz swój urlopowy budżet? Zamów dietę pudełkową i jedz pyszne, zdrowe i regularne posiłki każdego dnia!

adobestock

Dieta pudełkowa z dostawą – dla kogo?

Usługi firm cateringowych cieszą się coraz większą popularnością. Dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie dla zapracowanych – jedzenie w pudełkach można zabrać ze sobą do pracy, na siłownię i w podróż. Z cateringu chętnie korzystają również osoby pracujące w domowym biurze. 

Dieta z dostawą to duża oszczędność czasu. Jeśli nie przepadasz za planowaniem posiłków, robieniem zakupów, gotowaniem i sprzątaniem kuchni, warto zapoznać się z ofertą firm cateringowych (na przykład tutaj: https://www.maczfit.pl/cennik). W ramach jednodniowej diety otrzymujesz najczęściej pięć posiłków (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację) dopasowanych pod względem kaloryczności i składników do Twoich indywidualnych preferencji. 

Catering dietetyczny na wakacjach 

Planujesz urlop w Polsce i chcesz każdego dnia jeść zdrowo i różnorodnie bez rujnowania budżetu? Zamów dietę pudełkową do miejsca Twojego pobytu! Na początek sprawdź, która firma cateringowa działa na terenie wybranej miejscowości. 

Jeśli korzystasz już z usług cateringu, wystarczy, że czasowo zmienisz adres dostawy. Dobre firmy cateringowe umożliwiają łatwe zarządzanie zamówieniami z poziomu aplikacji mobilnej. 

Posiłki w ramach diety pudełkowej pakowane są najczęściej w wygodne, biodegradowalne opakowania. Pudełko z pyszną sałatką możesz zabrać ze sobą na plażę, a szczelną butelkę z owocowym smoothie spakować na rower. Tacki z jedzeniem można podgrzewać bezpośrednio w mikrofalówce. 

Co jeść na wakacjach?

Dieta pudełkowa na wakacjach nie oznacza, że musisz rezygnować z urlopowych przekąsek czy lokalnych przysmaków. Lody, gofry, oscypek w górach czy ryba nad morzem – to letnie “must have” uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Jeśli dbasz o linię, pamiętaj jednak o umiarze. Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie diety pudełkowej o obniżonej kaloryczności, aby w dziennym jadłospisie zrobić miejsce na jedną większą przekąskę. Poza tym, zamiast standardowych pięciu posiłków z cateringu, możesz zamówić trzy lub cztery dania.

Świetną letnią przekąską są świeże owoce. Warto korzystać z ich sezonowości. Truskawkowe smoothie na bazie jogurtu naturalnego, sałatka owocowa, arbuz na ochłodę lub garść czereśni w ramach drugiego śniadania – soczyste, letnie owoce nie tylko doskonale smakują, ale także dostarczają organizmowi cennych witamin i składników mineralnych. 

Podczas lata pamiętaj również o regularnym nawadnianiu. Picie wody korzystnie wpływa na pracę całego organizmu, w tym jego wydolność. Im wyższa temperatura na zewnątrz, tym więcej wody należy wypijać w ciągu dnia.

Pamiętaj, od zdrowego trybu życia nie warto brać urlopu. Zamów pyszną dietę pudełkową i nie martw się planowaniem posiłków i gotowaniem podczas wakacji!